Sealab Sealab Sealab

Blogi

Jakie systemy gaszenia zastosować przy budowie rurociągu?

Rurociąg jest to rodzaj konstrukcji składającej się z wielu przeróżnych elementów takich jak, chociażby kompensatory, rury, kształtki, łączniki oraz armatura. Służą one zwykle do transportu różnego rodzaju materiałów płynnych oraz mieszanin jednofazowych, oraz dwufazowych i trójfazowych. Należą do nich przede wszystkim łatwopalne ciecze (np. benzyna lub ropa naftowa), gazy (gaz ziemny) oraz ciała stałe, w związku z czym wymagają one odpowiednich zabezpieczeń przeciwpożarowych. Rurociągi mogą być wytwarzane z różnych rodzajów materiałów, które również w odpowiedni sposób należy zabezpieczyć przed wystąpieniem pożaru.

Jakie systemy alarmowe sprawdzają się w przemyśle petrochemicznym?

Branża petrochemiczna zajmuje się przerabianiem surowców, jakie uzyskuje się w rafineriach, czyli przede wszystkim ropy naftowej. Produkuje paliwa ropopochodne oraz tworzywa sztuczne. Te mają zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie życia. Zakłady przemysłu petrochemicznego są pełne substancji łatwopalnych, dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć je w najbardziej skuteczne systemy alarmowe.

Gdzie należy zamontować czujnik gazu?

Aby uniknąć zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców, spowodowanego przez ulatniający się gaz, należy zainstalować w domu odpowiednie urządzenie odpowiedzialne za jego wykrywanie. Mimo tego, że przeglądy instalacji gazowej są obowiązkowe, a co za tym idzie, wykonywane są regularnie, wycieki gazu wciąż zdarzają się często.

Subskrybuj RSS - blogi
Sealab Sp. z o. o., ul. Koperkowa 57, 81-589 GDYNIA