Sealab Sealab Sealab

Blogi

Właściwości i działanie czujników płomieniowych

Czujniki czy też detektory płomieniowe to jedne z elementów systemu wykrywania pożarów. Obok takich urządzeń jak czujniki dymu składają się one na kompleksowe technologie służące do ochrony różnego rodzaju obiektów przed ogniem. Poszczególne odmiany detektorów płomieniowych różnią się między sobą, jednak ich cel jest wspólny – zminimalizować tak bardzo, jak to tylko możliwe, ryzyko wystąpienia pożaru.

Jakie systemy gaszenia zastosować przy budowie rurociągu?

Rurociąg jest to rodzaj konstrukcji składającej się z wielu przeróżnych elementów takich jak, chociażby kompensatory, rury, kształtki, łączniki oraz armatura. Służą one zwykle do transportu różnego rodzaju materiałów płynnych oraz mieszanin jednofazowych, oraz dwufazowych i trójfazowych. Należą do nich przede wszystkim łatwopalne ciecze (np. benzyna lub ropa naftowa), gazy (gaz ziemny) oraz ciała stałe, w związku z czym wymagają one odpowiednich zabezpieczeń przeciwpożarowych. Rurociągi mogą być wytwarzane z różnych rodzajów materiałów, które również w odpowiedni sposób należy zabezpieczyć przed wystąpieniem pożaru.

Jakie systemy alarmowe sprawdzają się w przemyśle petrochemicznym?

Branża petrochemiczna zajmuje się przerabianiem surowców, jakie uzyskuje się w rafineriach, czyli przede wszystkim ropy naftowej. Produkuje paliwa ropopochodne oraz tworzywa sztuczne. Te mają zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie życia. Zakłady przemysłu petrochemicznego są pełne substancji łatwopalnych, dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć je w najbardziej skuteczne systemy alarmowe.

Gdzie należy zamontować czujnik gazu?

Aby uniknąć zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców, spowodowanego przez ulatniający się gaz, należy zainstalować w domu odpowiednie urządzenie odpowiedzialne za jego wykrywanie. Mimo tego, że przeglądy instalacji gazowej są obowiązkowe, a co za tym idzie, wykonywane są regularnie, wycieki gazu wciąż zdarzają się często.

Subskrybuj RSS - blogi
Sealab Sp. z o. o., ul. Koperkowa 57, 81-589 GDYNIA