Sealab Sealab Sealab

Jakie systemy alarmowe sprawdzają się w przemyśle petrochemicznym?

Branża petrochemiczna zajmuje się przerabianiem surowców, jakie uzyskuje się w rafineriach, czyli przede wszystkim ropy naftowej. Produkuje paliwa ropopochodne oraz tworzywa sztuczne. Te mają zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie życia. Zakłady przemysłu petrochemicznego są pełne substancji łatwopalnych, dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć je w najbardziej skuteczne systemy alarmowe.

Dla bezpieczeństwa zakładu i otoczenia szczególnie istotne jest wczesne wykrywanie ryzyka zagrożenia. Dzięki temu można szybko przeprowadzić ewakuację i zmniejszyć ewentualny poziom szkód. Służą temu specjalistyczne detektory gazu. Znajdują zastosowanie w monitorowaniu pustych przestrzeni oraz zbiorników. Tego typu urządzenia są wyposażone w czujniki, które przeprowadzają analizę próbek powietrza w określonych strefach.

W przemyśle petrochemicznym niezbędne jest również szybkie wykrywanie powstałego pożaru. W tym celu nasza firma proponuje wysokiej jakości detektory i sygnalizatory. Dzięki połączeniu z innymi urządzeniami alarm dociera we wszystkie miejsca zakładu, co przyspiesza ewakuację i dotarcie na miejsce zagrożenia odpowiednich służb.

Systemy, które pomagają w skutecznym gaszeniu pożarów

Nasze przedsiębiorstwo oferuje systemy przeciwpożarowe, które mają za zadanie gasić pożary klasy A oraz B, a także wszelkie urządzenia pod napięciem. Mogą obejmować jedną lub wiele stref, co jest idealnym rozwiązaniem dla dużych zakładów przemysłu petrochemicznego.

Nowoczesne systemy gaszenia pożarów opierają się na halokarbonowych preparatach, które według europejskich norm uważane są za jedne z najbardziej skutecznych i bezpiecznych. Środek gaśniczy jest wyzwalany już po 6 – 10 sekundach. W zakładach petrochemicznych niezbędne są również odpowiednie sygnalizatory. Powinny być umieszczone w każdym pomieszczeniu budynku i dobrze wyeksponowane. Do szybkiej sygnalizacji najlepiej sprawdzają się lampy w połączeniu z głośnymi syrenami. Ich montaż znacznie przyspiesza ewakuację i rozpoczęcie działań, które mają na celu skuteczne ugaszenie pożaru.

Sealab Sp. z o. o., ul. Koperkowa 57, 81-589 GDYNIA