Gazowy system próbkowania Gazowy system próbkowania Gazowy system próbkowania

Detekcja gazu. Czujniki gazu

Systemy detekcji gazu wyposażone są w sensory reagujące na obecność gazu. Używa się ich wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość występowania niebezpiecznych stężeń gazów palnych i toksycznych, a także możliwość pochłaniania przez gazy tlenu. Czujniki gazu mają na celu wykrywanie i ostrzeganie przed sytuacjami, które mogłyby zagrażać życiu i zdrowiu ludzi oraz skutkować stratami finansowymi i katastrofami przemysłowymi. Podobną rolę pełnią wszelkie systemy sygnalizacyjne stosowane w przedsiębiorstwach, w tym również czujniki płomieniowe, sygnalizatory oraz syreny. Celem elementów wchodzących w skład detekcji gazu jest również uruchamianie środków zaradczych.

OMICRON GAS SYSTEM OGS 3.1

OMICRON GAS SYSTEM OGS 3.1 to najnowsza wersja trzeciego skomputeryzowanego systemu do próbkowania gazu opracowanego przez tę firmę. OGS 3.1 jest przeznaczony do instalacji na stałe, a różne modele i opcje obejmują większość aplikacji. Detekcja gazu za pomocą tego systemu jest szczególnie skuteczna w przypadku monitorowania pustych przestrzeni i zbiorników, które normalnie powinny być wolne od takich substancji. Może być dostarczony z maksymalnie 48 punktami próbkowania i przystosowany do monitorowania jednocześnie do trzech różnych rodzajów gazów. Przykładowe punkty są wyposażone w czujniki gazu oraz mają łatwą indywidualną regulację poziomów alarmowych lotnego związku, czasów próbkowania i oczyszczania.

Detekcja gazu za pomocą OGS 3.1 opiera się na metodzie skanowania. Oznacza to, że różne punkty próbkowania są połączone z czujnikiem lub czujnikami gazu w cyklicznej kolejności. System może być wyposażony we wszystkie typy / technologie sensorów z wyjściami 4-20mA. Czujniki gazu na podczerwień są standardowo montowane w celu wykrywania gazów węglowodorowych. Uzupełnieniem systemu detekcji gazu są lampy sygnalizacyjne, które również mogą Państwo znaleźć w naszym asortymencie produktowym. Tworzy je firma E2S będąca potentatem w tworzeniu tego typu rozwiązań i oferująca systemy dla różnych typów działalności stawiających na niezawodne czujniki gazu oraz metody detekcji gazu.

Warianty systemu detekcji gazu

OGS 3.1 może być dostarczony w dwóch podstawowych wariantach – Split lub Combined. W wersji Split wszystkie mechaniczne i pneumatyczne komponenty są montowane w oddzielnej szafce detektora. Jest on elektrycznie połączony z szafą wyświetlającą, która obejmuje funkcje sterowania zasilaniem i panel operatora.

Wersja łączona Combined zawiera wszystkie elementy w jednej szafce. Panel operatora jest zamontowany w jej drzwiach. Ponadto wymaga to zewnętrznej szafki sterowania zasilaniem i interfejsu. Takie rozwiązanie umożliwia całkowite wyłączenie zasilania szafy wykrywacza w przypadku wykrycia przez czujniki gazu jakiegokolwiek wycieku gazu wewnątrz szafy.

Wersja Split jest preferowana, a także najlepiej pasuje, jeśli panel operatora ma być montowany w obszarze z obecnym personelem. Oddzielna gablota nie jest źródłem hałasu.

Zalety systemu OMICRON GAS SYSTEM OGS 3.1

Doświadczenie naszych klientów wskazuje, że jedną z największych zalet oferowanego systemu jest jego intuicyjność. Układ sam weryfikuje elementy, aby zagwarantować prawidłowe działanie przez cały okres użytkowania. Dodatkowo awarie jak i potencjalne błędy w działaniu systemu są wyświetlane na panelu w postaci standardowego tekstu, co znacznie ułatwia obsługę i ogranicza konieczność przeprowadzania szczegółowych szkoleń w zakresie zastosowania systemów detekcji dymu. Warto wspomnieć również o skalowalności. Klienci mają dostęp do szerokiego zakresu dodatkowych funkcji, co w połączeniu z elastycznością rozwiązania, gwarantuje duży zakres zastosowań.

Zdjęcia systemu: 
Gazowy system próbkowania
Pobierz dokumentacje: 
Sealab Sp. z o. o., ul. Wodnika 54, 80-299 Gdańsk