Gazowy system próbkowania Gazowy system próbkowania Gazowy system próbkowania

Detekcja gazu - OMICRON GAS SYSTEM OGS 3.1

OMICRON GAS SYSTEM OGS 3.1 to najnowsza wersja trzeciego skomputeryzowanego systemu do próbkowania gazu opracowanego przez firmę. OGS 3.1 jest przeznaczony do instalacji na stałe. Różne modele i opcje obejmują większość aplikacji.
Detekcja gazu za pomocą tego systemu jest szczególnie skuteczna w przypadku monitorowania pustych przestrzeni i zbiorników, które normalnie powinny być wolne od takich substancji. Może być dostarczony z maksymalnie 48 punktami próbkowania i przystosowany do monitorowania jednocześnie do trzech różnych rodzajów gazów. Przykładowe punkty są wyposażone w czujniki gazu oraz mają łatwą indywidualną regulację poziomów alarmowych lotnego związku, czasów próbkowania i oczyszczania.

Detekcja gazu za pomocą OGS 3.1 opiera się na metodzie skanowania. Oznacza to, że różne punkty próbkowania są połączone z czujnikiem (-ami) gazu w cyklicznej kolejności. System może być wyposażony we wszystkie typy / technologie czujników gazowych z wyjściami 4-20mA. Czujniki gazu na podczerwień są standardowo montowane w celu wykrywania gazów węglowodorowych. Uzupełnieniem systemu detekcji gazu mogą być sygnalizatory E2S.

Warianty systemu detekcji gazu

OGS 3.1 może być dostarczony w dwóch podstawowych wariantach – Split lub Combined. W wersji Split wszystkie mechaniczne i pneumatyczne komponenty są montowane w oddzielnej szafce detektora. Jest on elektrycznie połączony z szafą wyświetlającą, która obejmuje funkcje sterowania zasilaniem i panel operatora.

Wersja łączona Combined zawiera wszystkie elementy w jednej szafce. Panel operatora jest zamontowany w jej drzwiach. Ponadto wymaga to zewnętrznej szafki sterowania zasilaniem i interfejsu. Takie rozwiązanie umożliwia całkowite wyłączenie zasilania szafy wykrywacza w przypadku wykrycia wycieku gazu wewnątrz szafy.

Wersja Split jest preferowana, a także najlepiej pasuje, jeśli panel operatora ma być montowany w obszarze z obecnym personelem. Oddzielna gablota nie jest źródłem hałasu.

Zdjęcia systemu: 
Gazowy system próbkowania
Pobierz dokumentacje: 
Sealab Sp. z o. o., ul. Koperkowa 57, 81-589 GDYNIA