OMICRON GAS SYSTEM OGS 3.1 to najnowsza wersja trzeciego skomputeryzowanego systemu do próbkowania gazu opracowanego przez firmę.
OGS 3.1 jest przeznaczony do instalacji na stałe. Różne modele i opcje obejmują większość aplikacji. Jest szczególnie odpowiedni do monitorowania pustych przestrzeni i zbiorników, które normalnie powinny być wolne od gazu. Może być dostarczony z maksymalnie 48 punktami próbkowania i monitorować jednocześnie do trzech różnych rodzajów gazów. Przykładowe punkty mają łatwą indywidualną regulację poziomów alarmowych gazu, czasów próbkowania i oczyszczania.
OGS 3.1 opiera się na metodzie skanowania. Oznacza to, że różne punkty próbkowania są połączone z czujnikiem (-ami) gazu w cyklicznej kolejności. System może być wyposażony we wszystkie typy / technologie czujników gazowych z wyjściami 4-20mA. Czujnik gazu na podczerwień jest standardem do wykrywania gazów węglowodorowych.
OGS 3.1 może być dostarczony w dwóch podstawowych wersjach, w wersji Split lub alternatywnie w wersji Combined. W wersji Split wszystkie mechaniczne i pneumatyczne komponenty są montowane w oddzielnej szafce, szafce detektora. Jest on elektrycznie połączony z szafą wyświetlającą, która obejmuje funkcje sterowania zasilaniem i panel operatora.
Wersja łączona zawiera wszystkie elementy w jednej szafce z panelem operatora zamontowanym w drzwiach. Ponadto wymaga to zewnętrznej szafki sterowania zasilaniem i interfejsu, aby zapewnić całkowite wyłączenie zasilania szafy wykrywacza w przypadku wykrycia wycieku gazu wewnątrz szafy.
Wersja Split jest preferowana, a także najlepiej pasuje, jeśli panel operatora ma być montowany w obszarze z obecnym personelem, ponieważ oddzielna gablota nie wytwarza żadnego hałasu.

Zdjęcia systemu: 
Pobierz dokumentacje: