System Autrosafe System Autrosafe System Autrosafe

Systemy Sygnalizacji Pożaru - system AutroSafe 4

Systemy Sygnalizacji Pożaru (SSP) reprezentuje AutroSafe 4 firmy Autronica, który miał premierę w 1999 roku. Produkt udowodnił swoją niezawodność w około 15 000 instalacji, począwszy od dużych hoteli po platformy wiertnicze i statki wycieczkowe. Dzięki nowoczesnemu systemowi komunikacji wyróżnia się superszybką transmisją danych. Zastosowanie zautomatyzowanej technologii SelfVerify sprawia, że produkt firmy Autronica przewyższa inne Systemy Sygnalizacji Pożaru niezawodnością i gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Autronica oferuje również system Omicron, którego zadaniem jest detekcja gazu http://sealab.pl/omicron-sampling.

 Cechy charakterystyczne AutroSafe 4:
• komunikacja z innymi urządzeniami przy pomocy sieci Ethernet (AutroNet),
• funkcja samoweryfikacji (Self-Verifying) i automatycznego adresowania,
• czujki z aktywnym filtrem DYFI (Dynamic Filter Process),
• kontrola i monitorowanie linii dozorowych.

Wszystkie elementy systemu są przypisywane do stref podczas konfiguracji. Pozwala to na hierarchiczną kontrolę od wykrywania do aktywacji alarmów. AutroSafe firmy Autronica składa się z trzech następujących stref:
• strefa detekcyjna,
• strefa alarmowa,
• strefa operacyjna.

Funkcja samoweryfikacji Self-Verifying

System Sygnalizacji Pożaru AutroSafe jest również wyposażony w funkcję samoweryfikacji (Self-Verifying). Każdego dnia sprawdza ona wszystkie czujniki, interfejsy, połączenia i przewody – od komory detekcyjnej po wyjścia alarmowe. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości wyświetlacz na panelu operacyjnym wskaże źródło problemu.

Do tej pory Systemy Sygnalizacji Pożaru (SSP) były uzależnione od ręcznej konserwacji. Jednak czujki mogą znajdować się poza zasięgiem serwisanta bądź być zainstalowane w obszarach o ograniczonym dostępie. Mogą też być zainstalowane niezgodnie z dostarczoną dokumentacją. To z kolei utrudnia ręczne testowanie, które i tak nie jest w 100% skuteczne. Dym lub gaz testowy rzadko jest używany w skalibrowanej ilości. Dlatego nawet wadliwy detektor może w końcu zareagować, jeśli jego komora jest wypełniona wystarczającą ilością dymu. AutroSafe Self-Verify rozwiąże wszystkie problemy, jakie pojawią się podczas konserwacji. Nigdy więcej trudnych, kosztownych i czasochłonnych przeglądów. AutroSafe Self-Verify nie tylko sprawdza, czy czujka jest w stanie wywołać alarm – testuje również czułość każdego czujnika za pomocą skalibrowanego sygnału. System zapewnia, że każdy detektor zawsze zareaguje na zdarzenie.

Filtry cyfrowe DYFI

Technologia cyfrowego filtra DYFI została znacząco ulepszona. W efekcie fałszywe alarmy zostały praktycznie wyeliminowane, a system zapewnia możliwie najwcześniejsze ostrzeżenie o potencjalnym pożarze. Filtr DYFI znajduje się teraz w każdym detektorze, który w rezultacie przetwarza sygnały z jeszcze większą dokładnością oraz wykrywa zmiany temperatury i dymu szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Sealab Sp. z o. o., ul. Koperkowa 57, 81-589 GDYNIA